Wenger pochwalił zespół z piątej ligi, chwytając swoją skromną garderobę

Menadżer Arsenalu Arsene Wenger przetoczyła się po poniedziałkowym wygrać 2: 0 w ósmej rundzie FA Cup piątym zespołem z ligi rywalami Sutton jest wielkim komplementem. Był zaskoczony, że amatorów praktycznie cały mecz trwał zagrać w tempie jak w Premier League, a na nim wrażenie nawet trochę tła klubu.

"Muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony przez prędkość gry, ani na chwilę nie przestaną. Jeśli porównać ją z sytuacją dwadzieścia lat temu, a teraz są te zespoły na fizycznie dobrze i móc grać w tempie Premier League. W przeszłości, powinna być w ciągu ostatnich 20 minut zawaleniem ale ta era się skończyła ", powiedział Wenger.

Sutton plasuje siedemnastego do piątego szczebla z ligi pomiędzy nim a Arsenal jest w Unibet piramidzie angielskiego klubów różnicy 105 miejsc. "To niesamowite, co pokazał. Nie mogę powiedzieć, że pasuje jakoś zadowoleni, musieliśmy ciężko pracować, to jest trudne. Jeśli przyjechaliśmy w miłej nastroju i nie byliśmy psychicznie przygotowani, możemy łatwo wypadają. Przeciwnik był dobrze zorganizowany i pokazał wielkie pragnienie ", powiedział francuski strategiem.

Wysiadł z bramkarz Petr Cech, nie uruchomić lub czterdzieści pięć lat i waży 130 kilogramów, grając jazdy Bramkarz Sutton Wayne Shaw. Ale nastrój był oczywiście zbyt uszkodzony jest na przerwie, fani stał za barem iw końcu udało się nawet mecz na ławce przekąskę.

Wenger był zachwycony nawet skromne tło klubu macierzystego, chwytając go za małą kabinę. "Pochodzę z klubu, który jest jeszcze mniejszy, więc przypomniał mi dzieciństwa", powiedział sedmašedesátiletý menedżerem. "Szatnie były fantastyczne z mojego punktu widzenia. Im bliżej jesteś, tym bardziej się jednoczy, a następnie, gdy idziesz do sądu. Jeśli jesteś z siebie w garderobie za daleko, nie tak dobre. Ja wolę być bardziej sobą," dodał Wenger.