A tieto schopnosti sú už v oblasti emočnej školská pripravenosť detí

Strana Autorský: www.banaby.sk

Druhý. A tieto schopnosti sú už v oblasti emočnej školskej pripravenosti. Dieťa do 6 rokov musí mať zručnosť vykonanie nech jednoduché, ale pravidelné povinnosti. Predovšetkým self-service.
Často prekážkou v prvých rokoch školy sa stáva závislosť detí v domácnosti. Preto, vzdelávanie autonómiu predškolské dieťa je veľmi dôležitý faktor v jeho príprava pre školu. To je zručnosti obliekanie, vyzliekanie, nezávislé potravín v 2-3 rokoch, šnurovanie topánky, viazanie klobúky, robí až tlačidlá na oblečenie, v 4-5 rokov, kultúrne a hygienické zručnosti počas celého detstva. Často sa v rodinách sú problémy s školskú dochádzku dieťaťa, aby sňal svoje hračky. To môže byť prvá povinnosť baby okolo 3-4 rokov. Podrobnosti o tom, ako zvykať dieťa na nezávislosť, prečítajte si článok Larissa Kim na našej webovej stránke "Slnko ruky," "výchova detí predškolského veku. Lekcie nezávislosti".
Keď som sa učila, dcéra moja, aby upratovanie hračiek, pomoc mi prišla hra sama o sebe. Ja som sa podieľal v hre o dcéru, a dej sa postupne "zložené akcie." Bábika šiel do postele, stavitelia išiel domov, nástroje, ktoré sa vyvinuli v skladoch. Niekedy sa toto rušenie v hre spôsobené protest, deti moje. Potom som odišla sama, ale vždy varoval, čo dobe, kedy hra končí, napríklad 10 minút. Dieťa nemôže okamžite ukončiť hru. Pretože my, dospelí, potrebujú nejaký čas na dokončenie úlohy. Po tejto dobe, ak dcéra nedal hračky, začal som zložiť sám. A dal určite nie v miestach, kde boli predtým. Teda, dcéra, potom nemohli nájsť. Na ktoré som rozumne odpovedal: "Hračky sú vaše veci. Dajte im o sebe, potom budete vedieť, kde sú." Takže postupne sa moje dieťa sa naučil regulovať svoje správanie. A cítiť, čo je dôležité na vzdelávacích aktivitách. O tom, ako učiť chlapcov na objednávku, odporúčam prečítať si článok "Ako učiť deti, aby".
Ak váš syn alebo dcéra na šesť rokov, nie je zvyknutý na self-monitorovať ich veci, upratať hračky, ako potom môžete očakávať, že keď sa zaregistrujete do školy sa môže udržať, aby vaše školské potreby? Áno, a oblečenie príliš. V tomto prípade, dieťa bude vždy mať ťažkosti so zapamätaním si domácich úloh, poplatky v portfóliu. Nezaopatrené deti často zabudnúť na niečo – či už z domova, aby sa do školy, alebo zo školy domov. Preto prvým krokom v príprave dieťaťa na školu je životných zručností.
Svojpomocné zručností je dôležité. Ale nie len ich. Je dôležité naučiť budúcich študentov na výkon verejných funkcií. Napríklad, dcéra môže starostlivosť o Zvieratá alebo rastliny. Syn je logické zveriť, napríklad, čistenie topánok všetkých členov rodiny. Pri výbere povinnosti pre vaše dieťa, je dôležité zvážiť nielen priority dospelých členov rodiny, ale aj vývoj postáv, najlepšie záujmy dieťaťa. Skutočnosť, že on bude povinný pravidelne, mali by byť jeho sila. A my sa musíme ako prácu.
V priebehu prebiehajúcej zodpovednosti dieťa sa učí na objednávku určitý rytmus života. Možno, že najdôležitejšou vecou je, že dieťa začne sa cítiť dospelých a nezávislé.
Zodpovednosť budúcnosti študent by mal byť povinné a pravidelné, bez ohľadu na jeho nálady a túžby. — Keď človek robí niečo, a to aj cez "chcem", vytvoril vôle, disciplíny a zodpovednosti. V tomto prípade, rutinné denné plnenie školských povinností nenájdete váš genius prekvapenie.
Pozri aj: detská stolička